New 2015 Keystone RV Hideout 300LHS Travel Trailer
GREAT WEEKEND CAMPER
There is plenty of space in this Keystone Hideout model 300LHS. This unit features double slides, double entry doors, and bunks that the kids are going to love.
The rear bedroom features a queen bed slide, wardrobe, counter space, and a private entry door. The sliding pocket door in the bedroom leads to the spacious combined kitchen and living area just beyond the side aisle bath.
The bath features a tub/shower, toilet, and vanity with sink. There is a pantry for storage across the hall.
The slide-out u-shaped dinette and 60" jack-knife sofa slide features plenty of seating for meal times, playing board games, and more. There is also an entertainment center nearby for your enjoyment.
Prepare and cook food easily in this Hideout kitchen featuring a refrigerator, three burner range, and double sink for easy cleanup. There is also an overhead cabinet for storing dishes and things.
The front bunkhouse features a set of 32" x 74" bunk beds on the left, and a 32" x 74" bunk on the right side. There is a closet in between the two for storage.
Outside enjoy a outdoor kitchen featuring a refrigerator, single sink, swing out two burner stove top, overhead storage, and so much more!
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
You Save: $16,817
Sale Price: $53,495
Stock# TrainingUnit
Exterior Color: Arctic White (Standard), Aztec Grey
Interior Color: Chestnut, Fawn, Sufside Maple, Teak
| Sleeps | 9 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Interior Color | Chestnut, Fawn, Sufside Maple, Teak |
| Exterior Color | Arctic White (Standard), Aztec Grey |
| Hitch Weight | 1040 lbs |
| Dry Weight | 8055 lbs |
| Cargo Capacity | 1785 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


