New 2025 Aliner Classic Twin Bed A-Frames
SALE PENDING
Aliner Classic A-frame Permanent Bed highlights:
- Under-Dinette Storage
- Sink
- Front Utility Light
- Two Burner In/Out Stove
- Outside Storage
Pack your bags and be on the road in no-time with this lightweight A-frame camper that can sleep three people. You'll enjoy having a 56" x 76" permanent bed with storage underneath for your shoes or bags, and if you have a guest sleep over, they can sleep on the dinette that converts to a 46" x 76" bed. Whip up a hearty lunch on the two burner in/out stove, or use the convenient microwave oven. There is also a 3.0 cu. ft. 2-way refrigerator for perishables and additional storage space for dry goods.
With any Aliner Classic A-frame folding pop-up camper you will find Azdel lightweight, composite interior wall and ceiling panels for added durability and strength. The additional corner windows provide panoramic views, and the hardwood cabinet doors will give these campers a more at-home feel. Four stabilizer jacks come standard, along with dual propane tanks, an exterior outlet, and an outside shower. It's no wonder these campers are named classic! Choose your model and start camping today!
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
You Save: $12,448
Sale Price: $25,450
Stock# 9333
Exterior Color: Gray
| Sleeps | 3 |
| Length | 15 ft |
| Ext Width | 6 ft 6 in |
| Ext Height | 4 ft 9 in |
| Exterior Color | Gray |
| Hitch Weight | 180 lbs |
| GVWR | 3000 lbs |
| Dry Weight | 1725 lbs |
| Fresh Water Capacity | 11 gals |
| Tire Size | 14" |
| Available Beds | RV Queen |
| Refrigerator Type | Gas/Electric |
| Refrigerator Size | 3 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Axle Weight | 3000 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI |
| Axle Count | 1 |
| VIN | 7G5AS1510SA009952 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


