New 2025 Keystone RV Bullet Crossfire 266RLS Travel Trailer
Keystone Bullet Crossfire travel trailer 266RLS highlights:
- Booth Dinette Slide
- Full Bath
- Pass-Thru Storage
- Breakfast Bar with Stools
- Rear Entertainment Center
Choose your favorite campsite and head out for fun adventures in this dual axle travel trailer! You can unload the pass-thru storage once you arrive, then put out the 19' awning and head inside to make lunch on the three burner range. There is also a 12V refrigerator and a large pantry for food storage. A booth dinette and a breakfast bar with two stools provide a place to enjoy meals together, and the L-shaped sectional sofa in the back will be perfect for relaxing. And the rear entertainment center with a fireplace is sure to make you feel right at home. When you're ready for bed, a queen bed in the front private bedroom will be waiting for you!
The Bullet Crossfire by Keystone are the perfect lightweight travel travel for rookie campers to seasoned RVers! Each one is built with a one-piece polypropylene underbelly, a fully walkable roof, and a high impact thermoset resin painted front cap for added durability. There is also a Dexter Torsion axle rubber ride suspension and Goodyear Endurance tires for a smooth tow plus a power tongue jack and power stabilizer jacks for easy set up. The interior will have you feeling right at home with deluxe night shades, updated Tranquil Timber decor, residential Beauflor vinyl flooring, and seamless kitchen countertops.
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
You Save: $18,014
Sale Price: $34,864
Stock# 25-31112
Exterior Color: WHITE
Interior Color: TRANQUIL TIMBER
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft 8 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Interior Color | TRANQUIL TIMBER |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 680 lbs |
| Dry Weight | 6470 lbs |
| Cargo Capacity | 2030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST225/75R15E |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V Double Door |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Girard Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | LR 12V Smart TV |
| Awning Info | 19' |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDTBLM29SD431112 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


