New 2025 Northstar Northstar Pop-Up 650SC Truck Camper
FITS ULTRA SHORT BED TO STANDARD BED (5' 6"-6' 10")
Northstar Pop-Up 650SC truck camper highlights:
- Solid Walnut Dinette Table
- 3.3 Cu. Ft. 12V Compressor Refrigerator
- 30 Gallon Fresh Water Tank
- 13' Overall Length
You're going to love camping in this truck camper that can sleep three each night. The extended cabover features a queen-size bed with side hampers and a CPAP platform for added convenience. A two burner stove lets you cook meals each day and the glass top sink makes it easy to clean up. You will appreciate the wet bath with a shower and cassette toilet so you won't have to use the camp's facilities. The L-shaped dinette with a lagun table will be the perfect place to dine together, and there is a step with storage to keep all your gear tidy. There is even exterior storage for hiking or biking gear!
Every one of these Northstar Pop-Up truck campers were built with a long lasting, quality craftsmanship! They have an insulated floor that covers your truck bed and a fiberglass exterior with graphics. You can even camp in extreme conditions with the forced Sub Zero package option. The auto ignition furnace comes with a digital thermostat for your convenience, and the 6" gel memory/high density foam mattress has a lift up underbed storage area with two gas struts. Northstar is constantly improving their designs with your feedback, so come see what they have to offer!
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
You Save: $16,960
Sale Price: $24,990
Stock# NW264
Exterior Color: 0
Interior Color: 0
| Sleeps | 3 |
| Length | 13 ft |
| Ext Width | 7 ft |
| Int Height | 6 ft 5 in |
| Interior Color | 0 |
| Exterior Color | 0 |
| Dry Weight | 1650 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 13 gals |
| Black Water Capacity | 5.3 gals |
| Refrigerator Type | 12V Compressor |
| Refrigerator Size | 3.3 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Floor Length | 7 ft |
| Center of Gravity Front | 26 in |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Truck Bed Size | Short/Long |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Body Style | Pop-Up |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1W9TC3001SW021805 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


