New 2025 Winnebago Vista 34R Motor Home Class A
$5,000 RebateWinnebago Sunstar Class A gas motorhome 34R highlights:
- Sofa Bed
- Double Slides
- Dual Entry Bath
- 10 Cu. Ft. Refrigerator
- King Murphy Bed
One look at this versatile coach and you'll be hooked! The rear bedroom includes a king Murphy bed with a dinette workstation you can utilize when the bed is folded up for the day. You'll also find dual bedroom wardrobes and a dresser plus easy access to the dual entry bath. The full-wall slide and second slide will open up your space to be able to move about freely, and you'll find seating space on the sofa/bed and U-shaped dinette. The chef of your group will love the full kitchen with a large pantry with exterior storage access, a three burner range, and plenty of counter space to prep meals. Your guests can sleep on the furniture at night, or you can add the optional StudioLoft bed for more sleeping space!
With any Sunstar Class A gas motorhome by Winnebago you begin with a Ford F53 chassis and an V8 engine that provides ample towing power, a trailer hitch with 5,000 lb. drawbar, premium high-gloss sidewall skin, plus automatic hydraulic leveling jacks for easy setup. Also included are two deep-cycle Marine/RV Group 31 batteries, a 1,000-watt inverter, and a solar panel/battery charger prep kit. The interior provides features such as the Winnebago Control™ systems monitor with 7" touchscreen monitor and available app, residential vinyl flooring, and a large panoramic windshield to enjoy while relaxing inside and driving down the road. Choose your favorite Sunstar and see why these coaches offer value, comfort and user-friendly features you don't want to travel without!
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
You Save: $111,207
Sale Price: $139,995
Stock# 14436
Chassis: Ford F53
Interior Color: Seats Not Included (No Pedestal)
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 35 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Interior Color | Seats Not Included (No Pedestal) |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 74 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Type | Gasoline |
| Miles | 867 |
| Engine | 7.3L PFI V8 |
| Chassis | Ford F53 |
| Fuel Capacity | 80 gals |
| Wheelbase | 228 in |
| Available Beds | King Murphy |
| Refrigerator Type | Two Door 12VDC |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 34" x 34" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 8000 lbs |
| Axle Weight Rear | 15000 lbs |
| LP Tank Capacity | 76.14 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | LP with electronic ignition |
| Basement Storage | 159 cu. ft. |
| TV Info | LR 39" LCD HDTV |
| Awning Info | 22' Power w/LED Lighting |
| Gross Combined Weight | 26000 lbs |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1F66F5DN3P0A11292 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


