New 2026 ATC Trailers STO 450 7.5' x 16' + 2' Toy Hauler Travel Trailer
ATC Trailers STO 450 toy hauler 7.5' x 16' + 2' highlights:
- 12V AWNING W LED
- TRAPEZOID BASE CABINET
- 30 AMP PKG W/CONV & LITHIUM BATTERY
- 9-RECESSED AIRLINE TRACKS
- A/C 13,500 BTU W HEAT STRIP-LOW PRO
- BLACK COIN FLOOR & RAMP
- COMPOSITE WALLS
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
You Save: $6,109
Sale Price: $29,999
Stock# 237016
Exterior Color: Polar White
Interior Color: Linen Beige
| Length | 20 ft 4 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 8 ft 6 in |
| Int Height | 7 ft 5 in |
| Interior Color | Linen Beige |
| Exterior Color | Polar White |
| GVWR | 7700 lbs |
| Dry Weight | 2200 lbs |
| Cargo Capacity | 5500 lbs |
| Tire Size | ST205/75R15LRD |
| Number Of Bunks | 2 |
| Convection Cooking | Yes |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 3500 lbs |
| Garage Size | 16 ft |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 15' Power w/Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | N/A |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 5JX1C1628VF237016 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

