New 2026 CrossRoads RV Sunset Trail 13BHS Travel Trailer
CrossRoads RV Sunset Trail Select travel trailer 13BHS highlights:
- Front Queen Bed
- Refrigerator
- Bunk Beds
- Sleeps Four
This lightweight travel trailer will be perfect for your crew of four campers! There is a front queen bed with a closet and overhead cabinets to keep your things organized, and your guests or little ones can sleep on the bunk beds with a hinged top bunk. The galley kitchen includes a microwave, refrigerator, sink and storage space for all your needs, and the private bath with a toilet and shower means you won't have to leave your camper in the middle of the night!
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
You Save: $9,102
Sale Price: $13,995
Stock# 216193
Exterior Color: WHITE
Interior Color: DESERT
| Sleeps | 4 |
| Length | 16 ft 1 in |
| Ext Height | 9 ft 10 in |
| Interior Color | DESERT |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 368 lbs |
| Dry Weight | 2656 lbs |
| Cargo Capacity | 1144 lbs |
| Fresh Water Capacity | 21 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 8' |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDTSSE1XT8350128 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


