New 2026 Dutchmen RV Kodiak 3420BHTS Travel Trailer
Free Yearly Inspection For Life On All Our New Models!!!
Call for details.
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
You Save: $24,255
Sale Price: $47,481
Stock# 970468
Exterior Color: White
Interior Color: Grey
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Interior Color | Grey |
| Exterior Color | White |
| Hitch Weight | 1225 lbs |
| GVWR | 9735 lbs |
| Dry Weight | 8360 lbs |
| Cargo Capacity | 1335 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 60 gals |
| Tire Size | 225/75R15/E |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 3 |
| Available Beds | RV Queen, Bunks, Dinette, Sofa |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 4400 lbs |
| LP Tank Capacity | 40 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 18' Power with LED Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Angled |
| Electrical Service | 50 amp |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 4YDTKDR2XTZ970468 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


