New 2026 Entegra Coach Vision XL 31UL Motor Home Class A
Separated bathroom; theatre seats; booth dinette
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
You Save: $94,520
Sale Price: $159,995
Stock# 111820
Chassis: Ford F53
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 72 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 1205 |
| Engine | 7.3L V8 |
| Chassis | Ford F53 |
| Horsepower | 335 hp |
| Fuel Capacity | 80 gals |
| Wheelbase | 228 in |
| Available Beds | King |
| Torque | 468 ft-lb |
| Refrigerator Type | Residential |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 8000 lbs |
| Axle Weight Rear | 15000 lbs |
| LP Tank Capacity | 16.5 gals |
| Water Heater Capacity | 10 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| AC BTU | 28500 btu |
| TV Info | LR 50" LED HD Smart TV, BR LED HD Smart TV, Ext. LED HD Smart TV |
| Awning Info | 16' Electric with LED Lights |
| Gross Combined Weight | 26000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 1F66F5DN2S0A05492 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


