New 2026 Forest River RV Campsite Reserve 26RM Travel Trailer
Forest River Campsite Reserve travel trailer 26RM highlights:
- Camp King Bed
- Outside Storage
- Booth Dinette
- Outside Kitchen
Camping in comfort is easier than you think with this unit in tow! You'll love the rear dual lounge chairs to relax on each day, plus there is a sofa and booth dinette within the large slide out. There is an entertainment center with hidden shelves to store movies or books, plus a pantry for snacks galore, and the full kitchen let you make your best meals. This model also includes a middle full bath on board so you don't have to use the camp's facilities in the middle of the night!
The Forest River Campsite Reserve travel trailers and toy haulers are built with cutting-edge features that make every journey unforgettable. Our rigs come equipped with Stable Step for safe and easy entry, Tufflex PVC seamless roof membrane with heat reflectivity to keep you cool, and power gear frame technology with space saver rail design for smarter space utilization. Inside, our kitchens are a haven for foodies, featuring an air fryer, convection, microwave combo, and a seamless solid surface countertop for effortless clean-up. LED interior lights set the mood, while USB-C charging stations keep your devices powered. Plus, our water filtration system ensures access to fresh, clean water wherever you roam!
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
Stock# VG26RM
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 33 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Hitch Weight | 920 lbs |
| GVWR | 7920 lbs |
| Dry Weight | 6488 lbs |
| Cargo Capacity | 1432 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Camp King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 8000 btu |
| Awning Info | Power w/LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Solar Wattage | 200 watts |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


