New 2026 Forest River RV Cherokee Arctic Wolf 289PANO Fifth Wheel
REAR ENTERTAINMENT SYSTEM / DAUL OPPOSING SLIDES / THEATER SEATING / 200W SOLAR PANEL / 2 AC!!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 CHEROKEE 289PANO
- TEAGAN ONYX DÉCOR
- ELEMENTAL PROTECTION PACKAGE
- LIMITED PACKAGE
- JUICE PACK EXPANSION KIT (200W PANEL IPO 100W PANEL)
- RVIA SEAL
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
You Save: $37,199
Sale Price: $56,995
Stock# 38000
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 1 in |
| Hitch Weight | 1770 lbs |
| GVWR | 11970 lbs |
| Dry Weight | 9348 lbs |
| Cargo Capacity | 2622 lbs |
| Fresh Water Capacity | 81 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR Televator TV |
| Awning Info | 15' |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 719386 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


