New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 26KF Travel Trailer
Forest River Cherokee Grey Wolf travel trailer 26KF highlights:
- Double-Size Bunks
- Dual Entry Doors
- RV King Bed
- Outdoor Kitchen
- Outside Storage
Sleep more, camp easier with this Forest River Cherokee Grey Wolf 26KF. It’s designed for larger groups with double-size rear bunks, a private front bedroom with an RV king bed, and additional sleeping space in the U-shaped dinette and sofa.
The rear bathroom includes its own exterior entry door for quick and easy access. The main living area features a large slide-out, comfortable seating, a fireplace, and a hidden pantry for extra storage. You’ll also get a full indoor kitchen plus an outdoor kitchen for cooking outside.
Exterior features include a 15' awning, outside TV mount, rear storage rack, and multiple storage compartments.
Built by Forest River, the Grey Wolf lineup offers solid construction, practical layouts, and great value, making it a reliable and affordable option for family or group camping.
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
You Save: $20,926
Sale Price: $31,995
Stock# 1117
| Sleeps | 9 |
| Slides | 1 |
| Length | 32 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Hitch Weight | 755 lbs |
| GVWR | 7755 lbs |
| Dry Weight | 6403 lbs |
| Cargo Capacity | 1352 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | RV King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 15' Full Length Power w/LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| Solar Wattage | 200 watts |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


