New 2026 Forest River RV R Pod Un-Mapped 26ML Travel Trailer
Enclosed/Heated Underbelly, LED TV, King Bed, Outside Kitchen, Trailgate Bar Window, 400 Watt Solar, 31% OFF!!
Brand NEW Make!!! Single Slide Out, Front Bedroom/Rear Bathroom Floorplan, Sleeps-4, Outdoor Camp Kitchen, Trailgate Outdoor Bar, Goodyear Tires, Central Vacuum, King Island Bed, 21' Power Patio Awning, Theater Seating, 400 Watt Solar Panel, LED 12V TV, Enclosed/Heated Underbelly, Bar 2 Table Pull Out Dinette, On Demand Water Heater, 15,000BTU Air Conditioner, Air Fryer/Microwave, Rear Receiver Hitch
Model: 26ML
By: Forest River
Un-Mapped Package
- Lost Dune Decor
- Aluminum Framed Floor w/ Block Foam Insulation
- Sealed Underbelly w/ Forced Heat & Radiant Foil Barrier
- 12V Tank Heaters,
- Goodyear Tires w/ TPMS
- Custom King Bed
- 400 Watt Solar
- 30 Amp Charge Controller w/ Solar Inverter Prep
- 15K A/C
- Central VAC System
- Tankless on Demand Water Heater
- 12V Black Glass Refrigerator
- Air Fryer Microwave
- Bar2Table Pull-Out Dinette (N/A 25RL)
- Trailgate Outdoor Bar (N/A 25RL)
- Outdoor Camp Kitchen
- Hot & Cold Exterior Spray Port
- Seamless Surf-X Kitchen Countertops
- Blackout Roller Shades
- Slow-Close Retractable Shower Door
- 4-Speed High Powered Bath Fan
- Bathroom Night Light
- 12V TV
- Black Glass Friction Hinge Entrance Door
- Solid Entry Steps w/ Night Light
- Slam Latch Baggage Doors
- Power Tongue Jack
- Powered Awning
- Roof Ladder Prep
- Rear Receiver
- Battery Disconnect
Specifications
- Overall Exterior Length 28' 11"
- Overall Exterior Height 10' 8"
- Overall Exterior Width 96"
- GVWR 7,168 lbs.
- CCC 1,500 lbs.
- UVW 5,668 lbs.
- Hitch Weight 720 lbs.
- Awning Length 21'
- Fresh Water Capcity 40 Gallons
- Gray Water Capacity 40 Gallons
- Black Water Capacity 30 Gallons
Model: 26ML
By: Forest River
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
You Save: $16,840
Sale Price: $37,595
Stock# 36062T
Exterior Color: White
Interior Color: Lost Dune
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Interior Color | Lost Dune |
| Exterior Color | White |
| Hitch Weight | 720 lbs |
| GVWR | 7168 lbs |
| Dry Weight | 5668 lbs |
| Cargo Capacity | 1500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 21" Power Patio Awning |
| VIN | 4X4TUMB2XTB036062 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


