New 2026 Grand Design Reflection 324MBS Fifth Wheel
The Colton RV & Marine Advantage
No Hidden Fees RV and Boat Pricing:
The Colton RV & Marine Advantage (What Others Don’t Tell You).
Buying an RV or boat should feel exciting — not confusing. That’s why we created No Hidden Fees RV and Boat Pricing, part of the Colton Advantage.
Too often, shoppers fall in love with a unit online, only to be hit later with surprise fees like freight (getting the RV or boat to the dealership) or prep (the cost to clean, inspect, and ready the unit for you). These extra charges can add $1,000 to $10,000 to your total — and most dealers don’t mention them until it’s time to sign.
At Colton RV & Marine, we don’t believe in that. That’s why we created Colton Advantage Pricing — our commitment to transparent, all-inclusive pricing that respects your time and your budget.
Grand Design Reflection 324MBS fifth wheel highlights:
- Middle Bunkhouse
- 92" U-Shaped Lounge
- 78" Theater Seating
- 40" TV with Fireplace
- Outside Griddle
When you are looking for a versatile extra room for either a second bedroom or living area as well as an office, this middle bunkhouse might just work! There is a slide out with two bunks and drawers plus a dresser. You can sleep like royalty on the walk-around queen bed in the front private bedroom that offers more clothing storage and windows for views. The rear main living and kitchen area provides plenty of seating on the 78" theater seats, and on the 92" U-shaped lounge. The kitchen island gives the cook more space to make and serve meals, and the gourmet kitchen includes a 16-cu. ft. refrigerator, plus a pantry for dry goods. There is an exterior outside kitchen with a griddle and a 1.6 cu. ft. refrigerator for beverages and such, plus you will find an LP quick connect, Coax TV hookup, and a spray port to wash off your dirty shoes.
With any Reflection fifth wheel by Grand Design, you will have a solar panel for off-grid camping and a 60 amp charge controller and inverter prep, a Universal All-In-One docking station, unobstructed pass-through storage, and Goodyear Endurance tires. Each is constructed of gel coat exterior sidewalls, residential 5" truss rafters, walk-on roof decking, a fiberglass and radiant foil roof and front cap insulation plus laminated aluminum framed side walls, roof and end walls in slide rooms. Head inside to enjoy residential hardwood cabinet doors, premium Congoleum flooring, a spacious shower with a glass door, and many more comforts!
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
You Save: $28,964
Sale Price: $69,998
Stock# 31298
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 3 in |
| Hitch Weight | 2000 lbs |
| GVWR | 13995 lbs |
| Dry Weight | 11280 lbs |
| Fresh Water Capacity | 74 gals |
| Grey Water Capacity | 87 gals |
| Black Water Capacity | 47 gals |
| Tire Size | ST235/80R16RLE |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 40" TV |
| Awning Info | 19' One-Touch Electric LED |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| Solar Wattage | 370 watts |
| VIN | 573FR3824T9932251 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


