New 2026 Keystone RV Hideout Mini 166RB Travel Trailer
Keystone Hideout Mini travel trailer 166RB highlights:
- Full Rear Bath
- Front Olympic RV Queen Bed
- 3.3 Cu. Ft. Refrigerator
- Booth Dinette
Camping trips just got easier travel trailer that can sleep three to four each night! There is a front Olympic RV queen bed with an overhead shelf and bedside wardrobe for your things. A two-burner cooktop and microwave oven will let you make breakfast for your crew, and a booth dinette provides a place to dine together, as well as convert to sleeping space for a guest or two little ones. This travel trailer also includes a full rear bath, complete with a shower, toilet, and vanity with a sink and overhead cabinet!
With any Hideout Mini travel trailer by Keystone, you will enjoy lightweight towing thanks to their single axle! The XL tinted safety glass windows are ultra durable, and the power awning will provide protection from the sun as you relax in your camp chairs outside. Each model includes blackout night shades, LED lighting, plus many more interior comforts. There is also a 20K BTU furnace to keep you comfortable, plus a tankless water heater for endless hot showers!
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
You Save: $11,290
Sale Price: $13,995
Stock# 13999
Interior Color: STONEBRIAR
| Sleeps | 3 |
| Length | 20 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Interior Color | STONEBRIAR |
| Dry Weight | 3165 lbs |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Olympic RV Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 3.3 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 8000 btu |
| Awning Info | 8' Power w/LED Lights |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDTH1G18TW243175 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


