New 2026 Keystone RV Sprinter 3670FLS Fifth Wheel
FRONT LIVING / AUTO LEVELING / KING BED / THEATER SEATING / SOLAR FLEX PROTECT / 2 AC !!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2026 SPRINTER 3670FLS
- DÉCOR – SPRINTER – TEAK
- EXTERIOR DÉCOR – SPRINTER – WHITE
- COMFORT PACKAGE
- CAMPING MADE EASY PACKAGE
- LUXURY PACKAGE
- KING BED
- THEATER SEATING
- WASHER/DRYER PREP
- ELECTRIC 4 POINT LEVELING SYSTEM
- MAXX AIR RAINSENSOR VENT
- REFRIGERATOR – 12V – 16 CF
- SOLAR FLEX PROTECT
- FREE STANDING DINETTE AND CHAIRS
- RIVA SEAL – GO CAMPING
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
You Save: $36,232
Sale Price: $59,995
Stock# 38564
Interior Color: Teak, Sand
| Sleeps | 6 |
| Slides | 4 |
| Length | 40 ft 4 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Interior Color | Teak, Sand |
| Hitch Weight | 2480 lbs |
| Dry Weight | 11525 lbs |
| Cargo Capacity | 2475 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 102 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| Furnace BTU | 35500 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Girard Tankless On Demand |
| TV Info | LR 50" LED HDTV |
| Awning Info | 17' Electric with Friction-Hinge Adjustment, LED Lights, and Manual Override |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 530093 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


