New 2026 Keystone RV Sprinter 3950SSP Fifth Wheel
Call or text 843-428-8080 and talk to an RV Matchmaker about pricing and features!
Keystone Sprinter fifth wheel 3950SSP highlights:
- Sliding Patio Door
- Front Bedroom
- Hutch
- Loft
This travel trailer offers a comfortable and flexible layout ideal for the whole gang. The front private bedroom features a 70" x 80" king bed in a slide-out, along with generous storage including a wardrobe, closet, dresser, shelving, and storage beneath the bed. Down the hall, the full bathroom includes linen shelves and a roomy 30" x 48" shower, providing home-style convenience on the road. The central kitchen and living area create a welcoming space, highlighted by a U-shaped kitchen with a Furrion three-burner gas range, 16 cu. ft. refrigerator, overhead cabinets, plus a nearby hutch and pantry. A flip-up counter extension adds extra prep space, while a slide-out dinette with four chairs sits across. A spacious L-shaped sofa and 65" TV, perfect for relaxing evenings is next to the kitchen counter. At the rear, a versatile second room offers additional sleeping space with a tri-fold sofa, pull-out desk, wardrobe storage, and a loft above for added room.
The Sprinter fifth wheels by Keystone feature spacious living areas, plenty of storage, and outstanding towability. Each unit is constructed with 2" thick double welded aluminum frame construction, a fully walkable roof and slide out roof, and dual layer insulation to help extend your camping season. The heated pass-through storage includes lockable slam latch baggage doors so you can easily pack your gear, and the one-touch 4-point leveling system features return hookup memory to have you set up in no-time. Head inside to find DynaSpan Marine Grade floor decking, Thomas Payne luxury collection furniture and residential style seamless marbled countertops to name a few comforts. The Sprinter also includes a Suburban tankless on-demand water heater, black out aluminum wheels, plus a 30k BTU furnace to ensure your comfort!
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
You Save: $22,579
Sale Price: $76,993
Stock# 111788
| Sleeps | 7 |
| Slides | 5 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 48" x 30" |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Suburban Tankless On Demand |
| TV Info | LR 65" LED HDTV |
| Awning Info | 10' & 17' Electric with Friction-Hinge Adjustment, LED Lights, and Manual Override |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4YDFSTV28T4530629 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


