New 2026 Lance Squire Truck Campers SQ825 Truck Camper
ARRIVING SOON!!! CALL TODAY FOR AVAILABILITY!!!
Lance Squire Truck Campers SQ825 highlights:
- U-Shaped Dinette
- Two Burner Cooktop
- Front Queen-Size Bed
- Clothing Closet
- Wet Bath
Simple camping has never been easier than with this truck camper! Once you've set up camp for the night, you can make dinner on the two-burner cooktop, freshen up with the high spout galley faucet, and store leftovers in the 3-cu. ft. 12V refrigerator. You will also appreciate the ample counter space here! The U-shaped dinette will provide a place to dine together and even let a guest or two stay over. This unit also includes a wet bath for even more comfort and convenience!
With any Squire Truck Camper by Lance, you will enjoy superior quality with a great value! They are constructed with aluminum framed walls, block foam insulation, and Azdel interior walls for added durability. There is lite-ply cabinet construction inside, along with Surf-X suedo solid surface lightweight countertops, overhead Molle panel storage space, and 12V/USB charging ports in the dinette and cab-over areas for your electronics. To further customize your truck camper, consider adding the optional air conditioner, backup camera, electric side awning, and more available options!
INTERIOR: BRONZITE
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Stock# INC-LANCE181458
Interior Color: Bronzite, Grayson, Lapis
| Sleeps | 4 |
| Length | 16 ft 3 in |
| Ext Width | 7 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 5 in |
| Interior Color | Bronzite, Grayson, Lapis |
| Dry Weight | 1867 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 13 gals |
| Black Water Capacity | 14 gals |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 3 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Floor Length | 8 ft 6 in |
| Center of Gravity Front | 36 in |
| Center of Gravity Rear | 36 in |
| LP Tank Capacity | 5 gals |
| Water Heater Type | Girard |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Body Style | Hard-Side |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| VIN | 181458 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


