New 2026 Thor Motor Coach Four Winds 19X Motor Home Class C
"Guaranteed, Lowest Prices in California" NEW SMALL WIDE FLOORPLAN/ 6 SEATBELTS/ 6 PEOPLE MOVER/TWO REFRIGERATOR/ REAR BATH !!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2026 FOURWINDS 19X
- Touchscreen Dash Radio W/Android Auto & Apple
- CarPlay. Keyless Entry. Emergency Engine Start Switch
- Back-up Monitor
- De uxe Exterior Mtrrors
- Valve Stem Extenders
- Stainless Steel Wheel Liners
- Exterior Dog Tether
- Cabover Sleeping Area
- Removable Sofa Table
- Window Privacy Roller Shades
- 12v Refrigerator w/Auto Generator Start
- Additional Pul Out Refrigerator
- 2-Burner Gas Cooktop w/Glass CoveR
- Convection Microwave Oven w/Air Fryer
- Dual Twin Beds WIKing Converson & Memory Foam Cushions
- Wardrobe
- Hideaway Shower Door
- 32" TV on Manual Swivel in Cabover
- Digital TV Antenna
- 4.0 Gas/LP Generator
- Single Roof A/C
- Tankless Water Heater
- Holding Tank Prep
- Black Tank Flush System
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
You Save: $52,171
Sale Price: $78,995
Stock# 39218
Chassis: Ford E-Series
Exterior Color: Standard Graphics
Interior Color: Nantucket Blue ll, Sunlit Silver
| Sleeps | 4 |
| Length | 21 ft 3 in |
| Ext Width | 7 ft 10 in |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | Nantucket Blue ll, Sunlit Silver |
| Exterior Color | Standard Graphics |
| Hitch Weight | 8000 lbs |
| GVWR | 11500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 21 gals |
| Grey Water Capacity | 17 gals |
| Black Water Capacity | 16 gals |
| Furnace BTU | 19000 btu |
| Generator | 4.0 kW Dual Gas/LP |
| Fuel Type | Gas |
| Engine | 7.3L V8 |
| Chassis | Ford E-Series |
| Horsepower | 325 hp |
| Fuel Capacity | 40 gals |
| Wheelbase | 138 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Twin Beds with King Conversion |
| Torque | 450 ft-lb |
| Refrigerator Type | 12V |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 40.9 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| Basement Storage | 19 cu. ft. |
| TV Info | Cab 32" Smart TV |
| Awning Info | 12' Power w/Integrated LED Lighting |
| Gross Combined Weight | 18500 lbs |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | D40287 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


