New 2026 Thor Motor Coach Vegas 26.2 Motor Home Class A
MSRP $185,668. New 2026 Thor Motor Coach Vegas 26.2.
- Coastal Cream Cabinetry
- Black Jack Paint with Black Wheels
- Electric Stabilizing System
- Power Drivers Seat
- Power Drop Down Overhead Bunk
Shop hundreds of class A motorhomes all at 1 location! Choose from Thor A.C.E. – Resonate – Hurricane – Windsport – Luminate – Indigo – Vegas – Axis – Challenger – Miramar Fleetwood Flair – Fortis – Flex – Bounder - Forest River Georgetown - FR3 – Entegra Coach Vision – Vision XL – Emblem – Holiday Rambler Admiral – Eclipse – Invicta – Vacationer - and much more. We also sell quality pre-owned models such as Jayco Alante SE – Alante – Precept – Precept Prestige – Tiffin Allegro Open Road – Newmar Canyon Star – Bay Star – Winnebago Vista – Sunstar – Adventurer – Coachmen Mirada – Pursuit - Encore and much more. Visit MHSRV.com for our complete line-up and the sale prices that have made us the #1 volume selling motor home dealership in the world 12 years in a row!
About This RV
This RV measures approximately 27 feet 2 inches in length and features a drop-down overhead loft, slide-out and a bedroom TV. The Vegas also features the new Ford E-Series chassis with a 7.3L V-8 engine and a six speed automatic transmission. The Vegas also boasts an impressive list of standard features including the Winegard Connect 2.0 WiFi, rotary battery disconnect switch, adjustable shelving bracketry, Rapidcamp + Multiplex system, power privacy shade on windshield, tankless water heater, touchscreen radio that features navigation and back-up monitor, , lateral power patio awning with integrated LED lighting and much more.
About Us
For more details on this unit, our full inventory, brochures, window stickers, videos, photos, and customer reviews, visit MHSRV.com or call 800-335-6054. At Motor Home Specialist, we never charge prep or orientation fees. Every new RV sale includes a multi-point inspection, full interior and exterior detail, and a high-pressure rain booth test—an exclusive service in the industry. You'll also receive a comprehensive coach orientation with an MHSRV technician and a complimentary night in our delivery park with full hook-ups. --Why Pay More? Why Settle for Less?—
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
You Save: $68,679
Sale Price: $116,989
Stock# MHS43975
Chassis: Ford E-Series
Exterior Color: Black Jack W/ Black Wheels
Interior Color: Mica & Coastal Cream
| Sleeps | 2 |
| Slides | 1 |
| Length | 27 ft |
| Ext Width | 7 ft 10 in |
| Ext Height | 11 ft |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Interior Color | Mica & Coastal Cream |
| Exterior Color | Black Jack W/ Black Wheels |
| Hitch Weight | 8000 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 41 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Engine | 7.3L V8 |
| Chassis | Ford E-Series |
| Horsepower | 325 hp |
| Fuel Capacity | 55 gals |
| Wheelbase | 188 in |
| Available Beds | Two Twin with King Conversion |
| Torque | 450 ft-lb |
| Refrigerator Type | 12V Double Door |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 24" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 40 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Basement Storage | 71.5 cu. ft. |
| TV Info | LR 32" Smart TV, BR 32" Smart TV |
| Awning Info | 16' Lateral Arm Power w/Integrated LED Lighting |
| Gross Combined Weight | 22000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1FC4E4KN2TDD26981 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


