New 2026 Travel Lite Up Country 365U-XS Truck Camper
Travel Lite Up Country XS truck camper 365U-XS highlights:
- Front 48" x 75" Bed
- 13 Gallon Fresh Tank
- Overhead Cabinets
- Outdoor Shower
You'll love traveling the country with this cozy truck camper on your back! The front 48" x 75" bed provides a place to rest your head each night, and there is a dinette/pull-out bed if you have little ones or a guest. The 12V refrigerator will let you keep cold drinks and sandwich items cold, and there is a sink to wash up.
The Up Country XS by Travel Lite is a sturdy yet lightweight truck camper that can go deep into the woods. The aluminum construction is ultra durable, and there is an adjustable d-ring mounting system to keep your camper secure. A monitor panel allows you to keep an eye on the systems, and there's prep for a backup camera as well. An 18K BTU furnace and tankless on-demand water heater adds comfort, and there is an optional 15K BTU A/C available for summertime. Each model also includes a stereo with indoor/outdoor speakers to keep the party going!
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Stock# 58539
Exterior Color: GREY
Interior Color: SOMLYN-MIDTOWN MAPLE
| Sleeps | 4 |
| Length | 10 ft 3 in |
| Ext Width | 6 ft 3 in |
| Ext Height | 6 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 2 in |
| Interior Color | SOMLYN-MIDTOWN MAPLE |
| Exterior Color | GREY |
| Dry Weight | 1130 lbs |
| Fresh Water Capacity | 13 gals |
| Grey Water Capacity | 5 gals |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| Refrigerator Type | 12V |
| Cooktop Burners | 2 |
| Floor Length | 6 ft |
| Center of Gravity Front | 28 in |
| Water Heater Type | Tankless On Demand |
| Body Style | Hard-Side |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | TTCCU1705T1010737 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


