New 2026 Venture RV SportTrek Touring Edition 353VIK Fifth Wheel
$8,859 in options including 7K Axles, 1200 Watt Inverter, Interior and Exterior Luxury Packages and more Call 984-223-2203 or come by today
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
You Save: $37,169
Sale Price: $73,995
Stock# 111765
Interior Color: FAWN
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Interior Color | FAWN |
| Hitch Weight | 2310 lbs |
| GVWR | 14995 lbs |
| Dry Weight | 11740 lbs |
| Cargo Capacity | 3255 lbs |
| Fresh Water Capacity | 76 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V Double Door |
| Refrigerator Size | 15.6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 48" |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 9190 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| TV Info | LR LED Smart TV, Ext. 40" LED Smart TV |
| Awning Info | 10' 4" & 18' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4EZF13725T8021723 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


