Used 2005 Jayco Eagle 291 RLTS Fifth Wheel
NO HIDDEN FEES! LOWEST PRICES NATIONWIDE!
Triple Slide, Rear Living Area w/Lounge Chairs, J-Steel Sofa/Booth Dinette Slideout, Opt. Freestanding Dinette & Ent. Center, Kitchen Slideout w/Pantry, Refrigerator, Microwave, 3 Burner Range & Double Kitchen Sink, Stool Room, Wardrobe, Angle Shower, Lav., Medicine Cabinet, Front Queen Bed Slideout w/Wardrobes & TV Shelf, Overhead Cabinets Throughout, and Much More!
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Stock# LT0627
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 33 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 2160 lbs |
| GVWR | 12500 lbs |
| Dry Weight | 9595 lbs |
| Cargo Capacity | 2905 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 74 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Tire Size | ST235/75R16D |
| Furnace BTU | 31000 btu |
| VIN | 1UJCJ02R551LT0627 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


