Used 2006 Airstream Safari 25 FB Travel Trailer
Booth Dinette, Sofa, Refrigerator, Microwave, 3 Burner Range, Double Sink, Shower, Queen Bed w/Nightstand and More.
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Stock# P1519
| Sleeps | 4 |
| Length | 25 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 9 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| Hitch Weight | 720 lbs |
| GVWR | 7300 lbs |
| Dry Weight | 5210 lbs |
| Cargo Capacity | 2090 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 37 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


