Used 2010 Lance Lance Travel Trailers 1685 Travel Trailer
Lance Travel Trailer w/Single Slideout, Rear Side Entry Door, Rear Corner Bath w/Angle Shower, Toilet & Sink, Wardrobe Cabinet & Closet, Overhead Storage Throughout, Pass-Thru Exterior Storage, Front Queen Bed w/Headboard & Fold-Down Overhead Bunk, 3 Burner Range, Round Kitchen Sink, Under Bed Storage Accessible From Either Side Inside or Outside the Coach, Slideout U-Dinette, Opt. Microwave Oven, Opt. 19" LCD TV, Opt. A/C and Much More! Exterior Height (Add 8" for A/C)
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
You Save: $1,000
Sale Price: $15,995
Stock# 17891A
Interior Color: White Water, Red Rock, Gold Ru
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 20 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Interior Color | White Water, Red Rock, Gold Ru |
| Hitch Weight | 346 lbs |
| GVWR | 5400 lbs |
| Dry Weight | 3450 lbs |
| Cargo Capacity | 1910 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 1L9TS1625AL310127 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


