Used 2012 Coachmen RV Catalina Santara Series 281BHS Travel Trailer
Catalina Santara Series Bunkhouse Travel Trailer w/Rear Corner Bath Including: Tub/Shower, Toilet & Wardrobe, Separate Sink w/Med. Cabinet, Rear Corner Oversized Bunk Beds, TV Ent. Center, Booth Dinette w/Overhead Cabinet, Sofa Slideout w/Overhead Storage, 3 Burner Range w/Microwave, Dbl. Kitchen Sink, Front Queen Bed w/Wardrobes Both Sides and Much More!
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
Stock# PB2584AA
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft 6 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Hitch Weight | 667 lbs |
| GVWR | 7600 lbs |
| Dry Weight | 5208 lbs |
| Cargo Capacity | 2392 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| VIN | 5ZT2CATB5CA013438 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


