Used 2012 Keystone RV Springdale 303BHSSR Travel Trailer
Double Slide Springdale SSR Bunkhouse Travel Trailer w/Rear Double Bunk Bed Slideout & Bunk w/Entertainment Center Below, Pantry, Super Size U-Dinette & Sofa Slideout, Tub/Shower, Lav. & Toilet, Private Bath Entry, Refrigerator, 3 Burner Range, Kitchen Sink, LCD TV, Front Queen Bed w/Nightstand/Closets, Pass-Thru Storage, Rear Outdoor Kitchen w/Swing Out Stove, Refrig., Sink and More!
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
You Save: $6,015
Sale Price: $9,980
Stock# 1130B
| Sleeps | 11 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Hitch Weight | 825 lbs |
| Dry Weight | 7725 lbs |
| Cargo Capacity | 1900 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | 225/75R15D |
| VIN | 4YDT30321C3150264 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


