Used 2012 Lance 825 Truck Camper
Short Bed Lance Truck Camper w/Rear Corner Wet Bath, U-Shaped Dinette w/Table, Kitchen Sink, 2 Burner Range, 3 Cu. Ft. Refrigerator, Step Up to Front Cabover Queen Bed, Overhead Storage and More. Available Options May Include: Fold-Down Bunk Bed.
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
Stock# CT360405
| Sleeps | 5 |
| Length | 16 ft 6 in |
| Ext Width | 7 ft 2 in |
| Ext Height | 7 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Dry Weight | 1730 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 11 gals |
| Black Water Capacity | 14 gals |
| Furnace BTU | 12000 btu |
| VIN | 168779 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


