Used 2013 Coachmen RV Prism 2150 LE Motor Home Class C - Diesel
Engine just replaced by Mercedes
Prism LE Class C Diesel by Coachmen, Step Up to Rear Bath Including Shower, Toilet & Overhead Cabinet, Separate Sink w/Med. Cabinet, Rear Corner Double Bed w/Overhead Cabinets, Refrigerator, 3 Burner Range w/Microwave, Round Kitchen Sink, Countertop Extension, Front Bunk Over Cab, U-Dinette/Pantry & Wardrobe Slideout and Much More! Available Options May Include: Sofa w/Pedestal Tables IPO Booth Dinette or Recliners.
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
You Save: $3,000
Sale Price: $36,900
Stock# AZ082006
Chassis: Mercedes Sprinter
Exterior Color: Standard, Blue or Red Colbalt
Interior Color: Leather, Runway, Zanzibar Beig
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Interior Color | Leather, Runway, Zanzibar Beig |
| Exterior Color | Standard, Blue or Red Colbalt |
| Hitch Weight | 3500 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Dry Weight | 9815 lbs |
| Cargo Capacity | 1215 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Miles | 104300 |
| Engine | V6 3.0L |
| Chassis | Mercedes Sprinter |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


