Used 2013 Eclipse Evolution X EVT17FBS Travel Trailer
CALL NOW FOR THIS GREAT COUPLES TRAILER !
2013 ECLIPSE EVOLUTION 17FBS
~OPTIONS LISTED BY MANUFACTURER , ACTUAL OPTIONS MAY VARY~
Single Slide Evolution X Travel Trailer, Rear Bath w/Lav., Shower, Toilet, Wardrobe, Dbl. Kitchen Sink, 3-Burner Range, Refrigerator, Front Queen Bed, U-Shaped Dinette, Overhead Cabinets Throughout & Much More.
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Stock# 102144
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 21 ft 3 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft |
| Hitch Weight | 580 lbs |
| GVWR | 6000 lbs |
| Dry Weight | 3960 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| VIN | 5LZBV1722DR090294 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


