Used 2014 Cruiser Fun Finder F-267RES Travel Trailer
SUPER CLEAN, AND READY FOR THE CAMPING SEASON
The Fun Finder F-267RES travel trailer by Cruiser RV features open living space, a rear entertainment center, and a front bedroom.
As you enter this travel trailer, a generous slide holds a free standing dinette with four chairs and two oversized swivel rockers.
The full rear wall holds an entertainment center with a TV lift.
Continuing around, a slide out holds a sofa and overhead cabinets.
The L-shaped corner kitchen includes a refrigerator, four burner range with oven, overhead microwave, counter space, overhead cabinets including in the corner, and a double sink.
A side aisle bathroom provides a toilet, vanity sink, corner shower and linen storage.
The front private bedroom includes a lift up queen bed, two wardrobes and overhead cabinets.
Outside at the front you will find full pass thru storage.
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
Stock# S002A
Interior Color: Tuscan Spice, Mystic Quartz, R
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Interior Color | Tuscan Spice, Mystic Quartz, R |
| Hitch Weight | 505 lbs |
| GVWR | 9305 lbs |
| Dry Weight | 6070 lbs |
| Cargo Capacity | 3235 lbs |
| Fresh Water Capacity | 44 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST225/75R15C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Refrigerator Type | 2 WAY |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | PROPANE |
| TV Info | FLAT SCREEN |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Neo-Angled |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 5RXTA2628E1027833 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


