Used 2014 Forest River RV Rockwood Wind Jammer 3006WK Travel Trailer
BUDGET BUY!The 2014 Forest River Rockwood Windjammer 3006WK is a lightweight travel trailer designed for couples and families seeking residential-style comfort and easy towing. Featuring a spacious rear kitchen floorplan, opposing slide-outs, large living area, private front bedroom, and premium interior finishes, this camper delivers comfort and functionality for extended camping trips or weekend getaways. With ample storage, modern amenities, and a tow-friendly design, the Windjammer 3006WK is perfect for RV travelers looking for space, style, and convenience on the road.
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Stock# CB01268800
Interior Color: BUDGET BUY
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 5 in |
| Interior Color | BUDGET BUY |
| Hitch Weight | 879 lbs |
| Dry Weight | 7308 lbs |
| Cargo Capacity | 1542 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| VIN | 4X4TRLF21E1858800 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

