Used 2014 Forest River RV Salem 23FBS Travel Trailer
Adventure Awaits, Travel in Style!
The Salem 23FBS travel trailer by Forest River offers a single slide and a front bedroom area.
As you enter the rear, the bathroom is on the left. Inside the bathroom you will find a shower/tub, sink, medicine cabinet, toilet, and wardrobe.
The kitchen area has a double kitchen sink, three burner range, and sofa slide one one side of the trailer. The opposite side offers a refrigerator and a dinette.
In the front, you will find a queen bed with wardrobes on either side of the bed.
There are plenty of overhead cabinets throughout the travel trailer as well as exterior storage. You can even choose an optional front entry door.
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
You Save: $1,491
Sale Price: $13,495
Stock# 101780
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 26 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 585 lbs |
| GVWR | 7585 lbs |
| Dry Weight | 5041 lbs |
| Cargo Capacity | 2506 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 37 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


