Used 2014 Forest River RV Salem Villa Series 353FLFB Classic Destination Trailer
Residential Living! "Financing Made Simple: Inquire Today!"
The 353FLFB Classic Salem Villa Series destination trailer by Forest River features double slides and a front living area.
Stepping inside the trailer you will notice a front living area with a corner entertainment center to the left of the entrance. Along the front wall there are two lounge chairs. The slide has a sofa and a dinette. In the kitchen area there is a pantry, double kitchen sink, three burner range, and refrigerator.
The side aisle bath has a toilet, sink, neo-angle shower or an optional neo-angle tub, and a linen cabinet.
In the front bedroom you will find a king bed slide with nightstands on either side of the bed. Across from the bed there is a large wardrobe and in the corner of the room you will notice that it is TV prepped. The bedroom also has a private entrance leading outside.
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Stock# UT520777
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 38 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 3 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 1290 lbs |
| Dry Weight | 8620 lbs |
| Cargo Capacity | 2770 lbs |
| Fresh Water Capacity | 39 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 4X4TSML28RM032934 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


