Used 2014 Host Industries Truck Campers Mammoth Truck Camper
Enjoy all of your outdoor adventures in this Mammoth truck camper by Host Industries. This unit features triple slide outs, a full bath, and cozy fireplace, plus more!
Enter the rear side and be amazed at the space you are greeted with inside. There is a slide out sofa to your immediate left as you enter with overhead storage.
Straight ahead find a slide out u-shaped dinette and bath amenities beyond the rolling door to close things off for more privacy. Inside the bath find a toilet, vanity with sink, plus overhead, and shower. There is a second entry door to the bath from inside the bedroom.
To the right of the main side entry door find a slide out double kitchen sink, range top, refrigerator, and wardrobe. You will also find plenty of storage with upper cabinets, plus a pantry along the outer bathroom wall.
In the center of the space find a flat screen TV with cozy fireplace below for your enjoyment.
In the front of this Mammoth truck camper step up to find a standard queen size bed or opt. for a king size if you enjoy a bit more sleeping space. There are also two bedside wardrobes for all of your things, plus so much more!
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
You Save: $2,000
Sale Price: $27,999
Stock# 48760
Interior Color: Tan
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 19 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 8 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 4 in |
| Interior Color | Tan |
| Dry Weight | 3360 lbs |
| Fresh Water Capacity | 65 gals |
| Grey Water Capacity | 51 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 2HCM8116C20141786 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


