Used 2014 Itasca Sunstar 31KE Motor Home Class A
34916 MILES!!!!
Class A Sunstar Coach by Itasca w/Rear Queen Bed w/Wardrobe & Shirt Closet, 2nd Wardrobe, Folding Bedroom Door, Private Toilet Area w/Sink, U-Dinette & Sofa Bed Slide, Refrig., 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Overhead Storage Area w/Counter Space, TV Location, and Much More! Avail. Options May Include: Studio Loft Bed Above Cab Area.
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
You Save: $10,000
Sale Price: $34,995
Stock# 30440B
Chassis: Ford F53
| Sleeps | 7 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 16000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 64 gals |
| Grey Water Capacity | 57 gals |
| Black Water Capacity | 41 gals |
| Tire Size | 19.5" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Miles | 34916 |
| Engine | 362 Hp 6.8L Triton |
| Chassis | Ford F53 |
| VIN | 1F64F5DY4E0A01272 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


