Used 2014 Jayco Jay Flight Swift SLX 185RB Travel Trailer
Check This Out!
Are you looking for something to travel in with your significant other? Look no further, this is the perfect couple's trailer with extra sleeping space on the booth dinette for overnight guests. With a large queen bed, Full kitchen, and rear bathroom, you can head out on a weekend getaway.
*this has been garage kept
*must see in person
If you are looking for a travel trailer for a weekend trip, then the Jay Flight Swift SLX 185RB by Jayco is perfect for you.
Inside in the rear you will find a wardrobe and bathroom with a toilet, and tub/shower.
The kitchen area offers a pantry, two burner range, microwave, sink, refrigerator, and dinette.
In the bedroom you will find a front queen bed and nightstand.
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
Stock# 7813
| Sleeps | 3 |
| Length | 20 ft |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Ext Height | 8 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 1 in |
| Hitch Weight | 315 lbs |
| GVWR | 3500 lbs |
| Dry Weight | 2685 lbs |
| Cargo Capacity | 815 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Grey Water Capacity | 15 gals |
| Black Water Capacity | 9 gals |
| Available Beds | Queen |
| LP Tank Capacity | 20LBS |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| AC BTU | 8000 btu |
| Electrical Service | 30 amp |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


