Used 2014 Keystone RV Hideout 268LHS Travel Trailer
Salvage Title
2014 Keystone Hideout 268LHS
Salvage Title
AS-IS
STK: C1830
This unit just arrived from auction with hail damage. It has not been checked out by a tech, that is why it is selling as-is. For more information, reach out to one of our salesman!
Matt: 660-885-5555
Andy: 660-924-1196
Take the whole gang camping in this Keystone Hideout travel trailer model 268LHS. This unit has sleeping space for eight, a rear bath, large living area slide for added space, and outdoor pull-out camp kitchen, plus more!
Step inside and see a centrally located entertainment center with curtains on either side to provide privacy to the front bedroom featuring a queen size bed. There are also bedside closets for clothing with a pass-through storage compartment running beneath the front bedroom.
The main living and kitchen area is combined and features a 60" jackknife sofa with overhead storage, plus a u-shaped dinette providing plenty of seating space during mealtimes and more. Opposite the slide find all the kitchen amenities like a pantry, refrigerator, three burner range with overhead storage, plus a double kitchen sink.
The rear left corner offers a set of 32" x 74" bunks. The right corner provides a bath with tub/shower, toilet and vanity with sink. There is a closet just outside the bath door for storage, and so much more!
Check out the outdoor camp kitchen which features a pull-out two burner stove top, single sink with pull-out counter, and refrigerator.
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
Stock# C1830
Interior Color: Maplecrest, Silver Birch, Wedg
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft |
| Interior Color | Maplecrest, Silver Birch, Wedg |
| Hitch Weight | 665 lbs |
| Dry Weight | 6081 lbs |
| Cargo Capacity | 1584 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT26824E7202559 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


