Used 2014 Keystone RV Laredo Super Lite 320TG Travel Trailer
This Laredo Super Lite Travel Trailer 320TG by Keystone RV has all the room you need to take your family and a few friends on your next camping trip! This unit features triple slides, a bunkhouse, an outdoor kitchen, and a kitchen island indoors!
Check out the exterior kitchen before heading inside. The perfect camping convenience if you enjoy cooking and dining outdoors. There is a refrigerator, counter-top, two burner cook-top, sink and grill, plus overhead storage too!
Head inside using the main side entry that leads you into the combined living and kitchen area. There is an entertainment center that can easily be viewed throughout the room, a kitchen island with sink making cleanup a breeze, and double slides opposite one another creating a spacious interior.
The slide on your left just inside the door features a refrigerator, three burner range and counter space with overhead storage cabinets. The opposite slide features a booth dinette and a tri-fold sofa sleeper with overhead storage. There is also a pantry just off the dinette.
The rear bunkhouse is the perfect space for kids or extra family and friends. There is a slide-out tri-fold sofa sleeper with a flip up bunk above. There is another bunk opposite that is 38" x 74".
Just outside the bunkhouse is a complete bath with private entry. There is a tub/shower, toilet and sink.
Back up to the front of 320TG you will find a comfortable queen size bed with wardrobes on both sides of it, an overhead storage cabinet, and so much more!
There is even a front pass-thru storage compartment for all of your exterior camping gear and more!
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Stock# RV19315AA
| Sleeps | 9 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Hitch Weight | 900 lbs |
| Dry Weight | 7830 lbs |
| Cargo Capacity | 1670 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 68 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT32027EK601920 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


