Used 2014 Palomino Sabre 34REQS Fifth Wheel
"BEAUTIFUL USED 5TH WHEEL"
Enjoy camping with family and friends in this Palomino Sabre fifth wheel rear entertainment model 34REQS-6.
As you enter the kitchen is straight ahead featuring an L-shaped counter with double sink, plus tons of storage with upper cabinet and lower cupboards and drawers. A slide out three burner range with microwave, refrigerator, and pantry make cooking up your favorite meals a snap. There is a counter peninsula with bar stools that separates the kitchen from the living room.
A slide out dinette and two chairs just to the left of the entry door creates plenty of room to hang out. You can also choose a sofa in place of the lounge chairs if you'd like. The rear wall entertainment center offers a electric lift TV, plus overhead storage cabinets also.
There is a slide out sofa opposite the door side slide which makes a great conversation area.
Head to the right up the steps once inside and find the bathroom including a 48" x 30" walk-in shower with dome, and toilet plus vanity with sink.
Continue down the hall to the front bedroom where you will enjoy sleeping on a residential queen size bed. There is a dresser opposite the bed along the exterior wall, plus a front wall wardrobe, and washer/dryer prepped closet, and so much more!
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
You Save: $5,000
Sale Price: $34,995
Stock# CCC0053
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 39 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Hitch Weight | 1880 lbs |
| GVWR | 13704 lbs |
| Dry Weight | 10854 lbs |
| Cargo Capacity | 2800 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 84 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 4X4FSRK27E3009687 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


