Used 2014 Prime Time RV Tracer 3120RSD Travel Trailer
The 3120RSD Tracer travel trailer by Prime Time Manufacturing offers two slides and a rear living area.
As you enter the 3120RSD to the left is a slide with a pantry, corner entertainment center, and free-standing dinette. Along the rear wall there are two theater seats and an end table. The other slide has a hide-a-bed sofa, refrigerator, and three burner range. You are sure to enjoy the kitchen island with the double kitchen sink.
The bathroom is on the left and has a linen cabinet, corner shower, toilet, and sink. There is a private entrance from the bathroom into the bedroom.
The bedroom has a queen bed and two shirt closets, one on either side of the bed.
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
You Save: $5,002
Sale Price: $24,998
Stock# B87282
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Hitch Weight | 776 lbs |
| Dry Weight | 7241 lbs |
| Cargo Capacity | 2298 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15/D |
| VIN | 5ZT2TRWB3EB505330 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


