Used 2014 Winnebago Era 70X Motor Home Class B+ - Diesel
GENERATOR ---- LESS THAN 10,000 MILES
Winnebago Era Class B Diesel Coach w/Rear Double Doors, Rear King Size Sofa Bed 70" x 80, Shirt Closet, Double Bi-Fold Door Wet Bath w/Sink & Toilet, 2 Burner Range w/Microwave, Round Galley Sink, Overhead Cabinets, Sliding Side Door, 2 Swivel Chairs Plus Driver & Passenger w/Movable Pedestal Table, Storage/Wardrobe Cabinet, 2nd Location for Pedestal Table in Back by Sofa/Bed, and Much More!
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
You Save: $5
Sale Price: $54,995
Stock# P3336
Chassis: Sprinter
Exterior Color: SILVER
| Sleeps | 2 |
| Length | 24 ft 1 in |
| Ext Width | 6 ft 4 in |
| Ext Height | 9 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| Exterior Color | SILVER |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 28 gals |
| Grey Water Capacity | 21 gals |
| Black Water Capacity | 10 gals |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Miles | 8946 |
| Engine | 3L Mercedes Benz |
| Chassis | Sprinter |
| VIN | WDAPF4CC9E5843346 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


