Used 2015 Coachmen RV Leprechaun 220QB Ford 350 Motor Home Class C
LESS THAN 45,000 MILES
Enjoy traveling in this Leprechaun class C motorhome 220QB by Coachmen RV. This unit features a single slide to add interior space and comfort, plus all the amenities you need are at your fingertips when ever you decide to go.
Notice the slide out u-shaped dinette opposite the door. There is also a pantry and storage cabinet. You can easily create more sleeping space by turning the dinette into a bed at night by folding down the table.
To the left of the entry door find a kitchen which features a round sink with overhead cabinet and counter extension. There is also a three burner range, refrigerator, and overhead microwave.
The rear left corner offers a queen size bed with overhead storage above the head of the bed, and along the curbside wall. Plus, there is a storage wardrobe above the foot of the bed next to the refrigerator.
The rear right corner features a bath including a tub/shower, toilet, and sink.
There is also a 57" x 95" bunk above the cab area for added sleeping space, or an optional entertainment center for your enjoyment. You can also choose to add optional recliners in place of the u-shaped dinette.
This unit is also available with a Chevy 4500 chassis and 6.0L V8 engine also!
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
Stock# 32466C
Chassis: Ford 350
Exterior Color: TAN
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Exterior Color | TAN |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 12500 lbs |
| Dry Weight | 10040 lbs |
| Cargo Capacity | 2460 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 22 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Miles | 43414 |
| Engine | 6.8L V10 |
| Chassis | Ford 350 |
| VIN | 1FDWE3FS0EDA91210 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


