Used 2015 Dutchmen RV Aspen Trail 2510RB Travel Trailer
Step inside this Dutchmen Aspen Trail travel trailer and enjoy each adventure you spend away from home. Model 2510RB features a rear bath and front bedroom, plus an outside kitchen, and so much more!
As you enter there is a sliding door to your immediate right that leads to a private bedroom. You will find a comfy queen bed with shirt closets on both sides of the bed including storage plus, and overhead cabinets.
There is a living area sofa with side shelf and booth dinette with TV backer. You will also find overhead cabinets throughout for storage. Opposite the dinette you will find a refrigerator, 3 burner range with microwave oven above, and a double kitchen sink with cabinet space too.
The rear full bath features a 28" x 54" shower, toilet, and sink. There is also a wardrobe and additional storage.
Enjoy cooking outside at the outdoor kitchen which features a sink and 2 burner stove top, and more!
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Stock# 101969
| Sleeps | 5 |
| Length | 28 ft 8 in |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 648 lbs |
| Dry Weight | 4988 lbs |
| Cargo Capacity | 2612 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| VIN | 4YDT25127FY920817 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


