Used 2015 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 21RB Travel Trailer
The Cherokee Grey Wold 21RB travel trailer by Forest River features a rear bath and a u-dinette slide.
Stepping inside the travel trailer, to the left you will find a large pantry. Just past the pantry is the bathroom with a toilet, corner shower, and sink.
In the main living area you will see a u-dinette slide. Next to the slide there is a convenient end table. On the opposite side of the trailer is a large kitchen sink, three burner range, microwave, and refrigerator.
The front bedroom offers a queen bed with wardrobes on either side of the bed and a nightstand.
Storage is not a problem with all of the overhead cabinets as well as the front outside storage area.
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
Stock# UT910168
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Hitch Weight | 470 lbs |
| GVWR | 7470 lbs |
| Dry Weight | 4303 lbs |
| Cargo Capacity | 3167 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| VIN | 4X4TCKW29FT181822 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


