Used 2015 Forest River RV Flagstaff Shamrock 23SS Expandable
As you enter the Shamrock 23SS from Flagstaff, you will see an entertainment center immediately to your right, at the front of this expandable travel trailer. A front queen expandable bed includes a storage shelf above and a nightstand just outside.
The single slide out has a 64" sofa with overhead cabinets along with a double kitchen sink, three burner range, and overhead microwave and cabinets. Next to the slide is a pantry for dry goods storage.
A rear corner bathroom features a vanity sink, medicine cabinet, corner angled shower and toilet. A second queen tent end bed is located at the rear with an upper storage shelf.
Continuing around you will find another pantry, a wardrobe, refrigerator, 85" u-shaped dinette and overhead cabinets.
The outside of the Shamrock 23SS features an awning and plenty of exterior storage. An optional gas grill may be available.
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
You Save: $3,463
Sale Price: $8,981
Stock# 82057D
| Sleeps | 7 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 458 lbs |
| GVWR | 6458 lbs |
| Dry Weight | 4441 lbs |
| Cargo Capacity | 1498 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| VIN | 4X4TFLY26FZ134724 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


