Used 2015 Forest River RV Wildcat Maxx 26FBS Travel Trailer
VERY well taken care of couples trailer!
The Wildcat Maxx 26FBS travel trailer by Forest River offers a front bedroom and a single slide.
Stepping inside the trailer, to the left there is a double kitchen sink, three burner range, microwave, and refrigerator. The opposite side of the trailer offers a slide with a u-dinette or an optional free-standing dinette, and a sofa. Along the front wall of the living area you will find an entertainment center.
The front bedroom has a queen bed with wardrobes on either side of the bed.
The bathroom is located in the rear. It is quite spacious with a linen/wardrobe, toilet, corner shower, and sink.
You won't be lacking for storage space with all of the overhead cabinets as well as the exterior pass through storage area.
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
You Save: $4,600
Sale Price: $16,987
Stock# 013207
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Hitch Weight | 731 lbs |
| GVWR | 10891 lbs |
| Dry Weight | 6730 lbs |
| Cargo Capacity | 4161 lbs |
| Fresh Water Capacity | 67 gals |
| Grey Water Capacity | 62 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| VIN | 4X4TWCB23ET013207 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


