Used 2015 Northwood Nash 23D Travel Trailer
A single slide out makes this Nash travel trailer feel spacious. Model 23D offers a rear full bath plus everything you need to enjoy spending time away form home.
Enter and find a queen bed in front with dual beside wardrobes, plus an overhead cabinet the entire width of the trailer.
Straight in from the door find a slide out u-shaped dinette which creates more walking around space, plus provides ample seating during mealtime as well.
The kitchen is to the left of the door and features an angled counter area with double sink, a three burner range, food pantry, and overhead storage for dishes and things. The refrigerator is opposite along the road side wall next to the dinette slide out.
The very rear of this Nash unit features a complete bathroom with tub/shower, toilet, vanity with sink, and wardrobe, plus so much more!
Thompson RV, Inc
541-276-4836
1201 Southgate
Pendleton, OR 97801
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
Stock# 42650
Interior Color: Morning Dew, High Desert
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Interior Color | Morning Dew, High Desert |
| Hitch Weight | 500 lbs |
| GVWR | 7000 lbs |
| Dry Weight | 4982 lbs |
| Cargo Capacity | 2018 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Tire Size | ST205/75R15C |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 42650 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


