Used 2016 Keystone RV Passport 195RB Express Travel Trailer
This Passport Express travel trailer model 195RB features a rear corner bath, a Murphy bed, and all the amenities you need to take your camping up a notch!
Step inside and see the rear bath straight ahead. Inside find an angled shower, toilet and sink. There is also a hardy wardrobe to your left and pantry to the right just inside the entry door.
Moving into the center of the unit you will see a booth dinette for mealtime use or just hanging out on your right. Along the left side you will find a refrigerator, three burner range, and double kitchen sink. There are also plenty of overhead cabinets to store your dishes and things.
The front bedroom offers a curtain for privacy and features a Murphy Bed with sofa, and two bedside wardrobes for storage. This is a great way to save space and allows you much more walking around space and seating during the daytime hours with the sofa.
You will also love the front pass-through storage compartment, plus so much more!
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
You Save: $5,115
Sale Price: $13,880
Stock# 18158C
| Sleeps | 4 |
| Length | 23 ft 4 in |
| Ext Height | 10 ft 1 in |
| Hitch Weight | 405 lbs |
| Dry Weight | 3711 lbs |
| Cargo Capacity | 1489 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| VIN | 4YDT19523GT414016 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


