Used 2016 Thor Motor Coach Majestic M-28A Motor Home Class C
" LET'S GO CAMPING " Find Your Away at Campers Inn Jacksonville West!
Call for details.
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
You Save: $5,000
Sale Price: $24,995
Stock# 109647A
Chassis: FORD
| Sleeps | 7 |
| Length | 34 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft 2 in |
| GVWR | 14050 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Fuel Type | GAS |
| Miles | 139049 |
| Engine | E450 |
| Chassis | FORD |
| Fuel Capacity | 55 gals |
| Wheelbase | 212 in |
| Available Beds | 3 |
| LP Tank Capacity | 12 gals |
| AC BTU | 17000 btu |
| Gross Combined Weight | 22000 lbs |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1FDXE4FS3FDA23155 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

